Konference Equal Pay Day

V březnu letošního roku jsem se zúčastnila konference Equal Pay Day, kde jsem potkala mnoho inspirativních žen. Uvědomila jsem si, jak ženy v byznysu fungují úplně jinak než muži. My ženy rády sdílíme zkušenosti i bez vidiny brzkého obchodu. Prostě to máme v sobě.

my-odyssey

To ve mě nastartovalo myšlenku, že se přihlásím do mentorigového programu pro ženy My Odyssey. Hned na prvním setkání bylo jasné, že je to místo pro mě. Mísily se tu ženy z vysokých pozic s ženami, které svou kariéru chtějí někam posunout a věk tu nehrál roli. Dostala jsem jako všechny mentee svou mentorku a seznámila se s dalšími zajímavými ženami.

Začala jsem se díky oběma akcím potkávat osobně s ženami, které jsem neznala. Jen tak jsme zašly na oběd či kafe a poznaly se. Bez jakékoliv agendy nebo naplánovaného účelu schůzky. Automaticky zde vznikla přirozená výměna informací, nabídnutá pomoc a někdy i spolupráce.

Skupina „Ženy v byznysu“

Jelikož se hodně pohybuji v onlinu, tak mi tam chybělo místo, kde by se ženy mohly potkávat, seznamovat se a sdílet si mezi sebou byznysové či kariérní rady nebo jen zajímavé čtení. Tak jsem založila skupinu Ženy v byznysu, která má sloužit jako pomyslný most mezi onlinem a offlinem.

Každá máme co nabídnout, ať už máme roky praxe nebo své kariéry teprve startujeme, ale třeba se zase vyznáme např. v moderních technologiích.

Ráda bych proto šířila, ať se nebojíte oslovit ostatní ženy o radu či prostě domluvit kafe, nikdy nevíte, kam to povede.

Nebojte se spolu více bavit

Abych vás ještě trochu navnadila, tak já měla možnost poznat výbornou Lenku Mrázovou, která mi pomohla vyřešit již mnoho situací v jednání s lidma. Má totiž 21 let praxe v korporacích (PwC, Proxy). Takového ušetřeného času, kdy bych postupně nalézala ten správný směr metodou pokusu a omylu. Díky moc!

Nebo skvělá Lída Dušková je také chodící inspirací. Ač byste to možná neřekly, tak Lída vystudovala technickou kybernetika a umí programovat. Jelikož to byl kdysi také můj sen a jsem takto nastavená, tak jsme si okamžitě sedly. Takto výborné kafe s neznámým člověk hned na první dobrou jsem dlouho nezažila. Lída mi hodně pomáhá s GDPR a teď v srpnu měla i přednášku u nás ve Stario na Digitálním úterý.

Takže milé ženy, nebojte se spolu více bavit 🙂