Equal Pay Day je největší networkingová akce, která podporuje ženy v kariéře. EPD neboli Den rovnosti platů je akce s dlouholetou tradicí po celém světě. Setkala jsem se u kulatých stolů s mnoha ženami z různých oborů, které mi jsou motivací.
Dopadlo to na výbornou
Když jsme s kolegyní Lenkou ve Stariu probíraly kam na konferenci, přišla s nápadem jít na Equal Pay Day. Jenže já konferencí myslela marketingovou, samozřejmě! I když je mi téma “ženy sobě” velmi blízké, tak jsem si říkala: „Přece nemám mnoho času na konferenci jako je tahle, musím pracovat“. Lenka si naštěstí stála za svým a já tak měla možnost poznat mnoho skvělých žen.
Vytváření vztahů a sdílení zkušeností
Networking byl na celé akci to nejlepší. Equal Pay Day je největší networkingová akce pro ženy v Evropě, takže se mi podařilo hovořit s ženami, které mají neuvěřitelné zkušenosti a rády je předávají dál. Setkala jsem se s úžasnou dámou, která mi vyprávěla o časech, kdy bankám šéfovaly hlavně ženy, protože držely vědomosti z dob, kdy pracovní místa nebyla tolik placená a proto muže práce tolik nelákala. Mohla jsem hovořit s ženami na vysokých pozicích, ale také s těmi, které teprve startují své projekty. Všechny dámy mě něčím obohatily a těším se, že se ještě potkáme.
Mentoring
Dalším výborným bodem programu byl mentoringový den, kdy byla možnost se zapsat až na 5 hodin mentoringu u kulatých stolů s mnoha ženami z různých oborů. Bylo velice těžké si vybrat, ale nakonec jsem na 3 hodiny svého času zvolila tři báječné ženy a byla to trefa do černého.
Michaela Hrdličková s námi hovořila na téma “Sdílení, jak zajistit efektivní spolupráci a leadership”. Její přístup k zaměstnancům jako leadera a ne managera se mi moc líbí. Dává jim možnost rozhodnout, dát kdykoliv feedback i na sebe a možnost naučit se být sám/sama leaderem. Michaela svojí hodinu povídání u kulatého stolu uzavřela mottem “Předpoklad je základ průseru.”, které jí stále pomáhá.
Hana Čepová zvolila velmi specifické téma „Vybudovat firmu je dřina, ale prodat jí, to je..“. Možná proto jsme byly menší kroužek, ale to vůbec nevadilo. Naopak celý mentoring byl aspoň osobnější a možná i intimnější. Sdílely jsme nejen úspěchy, ale i krachy. A co je lepší než získat rady a zkušenosti, kde nechybovat a na co se připravit od profesně zkušených žen?
Ludmila Dušková mi krásně zakončila mou účast na konferenci. Díky její energii a vášni pro IT jako mám já jsme si skvěle rozuměly. Ludmila o sobě říká, že je žena změny. Aby ne, když pracuje v tak rychle se měnícím oboru jako je IT. Dostaly jsme od ní radu být připraveny na změny, protože náš svět se mění nezvykle rychle. Do popředí se dostává průmysl 4.0. Témata jsme probraly sice jen okrajově, protože bylo mnoho různých dotazů, ale zato jsme si navzájem poradily. Na závěr Ludmila apelovala na studium jazyků, hlavně angličtiny, protože potom můžeme číst odborné cizojazyčné články a lépe se vzdělávat. S Ludmilou jsem se následně domluvila na dalším setkání a možná o ní na mé stránce ještě uslyšíte.
Pokud jste se rozhodovaly, zda na konferenci jít a nakonec jste se nerozhoupaly, potom příští ročník určitě nevynechejte. Když ženy táhnou za jeden provaz, dokážou neuvěřitelné věci.
A mé rady na networking?
- nebojte se přidat ke stolku, když je coffee break
- můžete navázat kontakt třeba otázkou “Jak se vám líbí konference?” nebo “Co vás zatím nejvíce zaujalo?” – věřte, že vám to otevře cestu ke spoustě zajímavých osobností
- Chcete potkat někoho konkrétního, ale nevíte jak na to či se trochu stydíte? Zkuste vyhledat kontakt na sociálních sítích a požádat o schůzku předem. Písemně to jde vždy lépe 🙂
Trackbacky/pingbacky