Vyčistit si hlavu

Často jezdím na víkend si vyčistit hlavu do přírody a proto ani prodloužený víkend v červenci nebyl výjimka. Rozhodli jsme se s přítelem vydat na oblíbenou adrenalinovou aktivitu, ferraty. Padla volba na Rakousko. Z Prahy je to kousek a ferraty jsou tam skvělé. Obecně Rakousko má co nabídnout a říkám si jak se naši sousedi mají, že mají tak krásnou přírodu. Také to je tahounem jejich ekonomiky, protože cestovní ruch má na ní velký podíl.

Rakousko a ferraty

Ferraty jsou v Rakousku na hodně místech, my jsme se rozhodli pro trochu profláklou Drachenwand ferratu, protože má velmi krátký nástup a my přijeli pozdě. Konečně jsem mohla vyzkoušet můj nový sedák a helmu. Drachenwand neboli dračí hřbet má úžasné výhledy na jezera a také na ní můžete překonávat váš strach, tedy pokud se bojíte výšek. Mně výšky nevadí, ale při překonání vrcholku, kdy se mi naskytl pohled na provazový žebřík jsem jen vytřeštila oči. Tohle mám fakt přejít? Přítel mi to samozřejmě zatajil, takže jsem vlastně ani neměla na vybranou, protože ferrata je jen jednosměrná. Mám jedno pravidlo pro takovéto situace: pokud se bojíš, jdi rychleji. A tak jsem vyrazila. Ukázalo se, že strach byl nejhorší před nástupem na lanový žebřík a poté už to byla vlastně brnkačka. Proto je dobré nad svým strachem moc nepřemýšlet a vrhnout se rovnou na to.

Druhou ferratu jsme posunuly své zážitky zase o level výš, protože jsme šli soutězkou. Ferrata se jmenuje Postalmklamm Klettersteig a je obtížnosti C, D.  Novinkou pro mě byl lanový mostek a také přeskok z jedné skály na druhou. To už mě ale nemohlo rozhodit. Naopak jsem si to pořádně užila.

Jak relaxujete vy?

Také máte rádi adrenalin nebo spíše nějakou válečku? (tu já fakt nesnáším :D)

Via Ferrata Postalmklam klettersteig